Anglické zahrady - návrh a realizace

Klasická anglická zahrada oplývá krásou, která je podmanivá. Zahradní tvorba má v Anglii hluboké kořeny. Tradiční provedení anglických zahrad umí jemně pracovat s květinovými záhony, nekonečnými prostory i vzrostlými stromy a precizně upravenými keři. A to vše s ohromným citem pro kompozici.

Vytvořit si anglickou zahradu v našich podmínkách ale není úplně tak jednoduché. Jednak u nás většinou nemíváme k dispozici tak veliké pozemky a navíc je třeba takovýto typ zahrady plánovat velmi citlivě v propracovaném projektu. Přesto lze připravit důmyslný návrh, který umíme realizovat i jako anglickou zahradu před domem nebo na menším pozemku za ním.

Anglické zahrady tvoří často kontrastní rostliny. V rámci jednoho prostoru můžete vidět vysoké zdi a mohutné stromy, velké travní plochy a zároveň jemné květinové záhony s citem zakomponované tak, aby budily vznešený ale přitom jednoduchý celkový dojem. Stejně precizně bývají v anglických zahradách využity i přírodní materiály jako je kámen a dřevo.

I my navrhujeme a následně realizujeme anglické zahrady pro naše klienty s hlavním cílem, aby zde všechny použité rostliny a prvky působily co nejvíce přirozeně a tak nějak samozřejmě. Jakoby do toho prostoru patřily odjakživa. V anglických zahradách nenajdete přílišnou zdobnost, ale i tak vycházejí ze základních principů navrhování zahrad. Kostrou jsou solitérní stromy a skupinové výsadby pečlivě střižených keřů. Vše je doplněno záhony s trvalkami a travními plochami, které dominují. Tak je taková zahrada skutečně krásná a inspirativní po celý rok. Rostliny pro anglické zahrady vybíráme především v jemných barevných tónech, které na sebe plynule navazují.

Vytvoříme kus Anglie v české zahradě

My máme za sebou již mnoho realizací anglických zahrad v Brně a jeho okolí. A proto se nemusíte bát svěřit nám do rukou i váš záměr. Rychle zpracujeme profesionální návrh vaší budoucí zahrady plné anglické krásy, která tkví především v elegantní a upravené jednoduchosti. Jakmile si odsouhlasíme provedení, nic nám již nebude bránit pustit se do realizace na vašem pozemku. Vy už se nemusíte vůbec o nic starat, my vše zařídíme za vás. Vy se už jen přijdete kochat vaší novu anglickou zahradou.