Francouzské zahrady - návrh a realizace

Když se řekne francouzská zahrada, můžete si představit klidně i francouzský park. Jejich hlavním poznávacím znamením je symetrie a geometrická přesnost. Několik cest, které jsou lemovány přesně zastřiženými keři, popřípadě pečlivě osázenými záhony s barevnými květinami, zde obvykle tvoří hlavní osy celé zahrady. Často je tato přírodní krása doplněna ještě o sochy nebo vodní prvky, jakými jsou různé fontány a kašny.

Svou největší slávu francouzské zahrady prožívaly v době baroka a byly spojeny se zámeckou architekturou. Proto je nejčastěji známe právě i z mnoha českých zámků. Typickým vzorem je park u zámku ve Versailles.

Dekorativní živé ploty, hladký trávník

Pokud máte rádi pořádek a řád, líbí se vám živé ploty a s potěšením se o svou zahradu staráte, pak může být francouzská zahrada tou pravou volbou.

Francouzská zahrada a její rostliny

Francouzská zahrady má samozřejmě i typické rostliny, které zde nejčastěji můžete vidět. Stromy jsou v tomto typu zahrady převážně podél hlavních cest. Tvoří jakousi alej. Avšak je třeba jim zajistit pravidelný ořez, aby bylo dosaženo požadovaného tvaru a výšky i šířky, které by měly být pro všechny stromy stejné. Keře tvoří živé ploty a často lemují záhony i celý pozemek. Květiny a bylinky nesmí chybět, zvláště pak lány levandule, ale i tulipány, lilie nebo růže. Typické jsou i květinové koberce a bylinkové záhony.

Vytvoříme kus Francie v české zahradě

Stejnou lehkost a eleganci francouzské zahrady se snažíme vytvořit i pro Brno, pro své klienty v Brně a okolí. Voní zde bylinky i barevné květiny a vše je doplněno o krásné dekorativní prvky s vesnickým nádechem. Zahrada ve francouzském stylu nejčastěji dává na odiv také trakaře a konve osázené trvalkami a další nádoby osázené bylinkami, které jsou různě rozmístěné v prostoru zahrady. Máte tak zajímavou dekoraci a zároveň zásoby pro své kulinářské umění.

Chcete-li zkušeného zahradníka, který vám podobnou krásu navrhne a vytvoří, neváhejte se na nás obrátit. Vše spolu probereme a najdeme nejlepší řešení, abyste se již brzy ve své zahradě cítili stejně uneseně jako ve Francii.

Kontaktujte nás