Moderní zahrady - návrh a realizace

Moderní zahrada je slovním spojením, které označuje takové zahrady, které jsou v současnosti obecně žádoucí. Mají tendenci hledat ideál krásy a přitom vzbuzovat dojem, že jsou nové a třeba i neobvyklé. Zároveň se výraz moderní zahrada používá pro zahrady, které jsou upravovány pod vlivem architektonických a uměleckých stylů vzniklých ve 20. století. Souhrnně jsou tyto styly označovány jako moderní umění nebo modernismus a dominantní jsou zde především výrazné struktury a linie.

Architekturu moderní zahrady

Moderní zahrady doplňují architekturu, k níž náleží, jsou spíše jednoduché, praktické a smysluplné. Mohou být levné, ale stejně tak i velmi nákladné jak na pořízení, tak na údržbu. Současná zahrada, která je označována jako moderní, může být navržena bez jakýchkoliv okrasných prvků a může ji tvořit pouze trávník. Obvykle je ale upravena tak, že jsou na ní patrné geometrické linie, které se lomí v ostrých nebo pravých úhlech. Nesnaží se být romantická, ani nestylizuje přírodu. Je spíše praktickým doplňkem budovy, ke které patří. Dalo by se říci, že hlavním znakem moderní zahrady je jednoduchost, která má zdůraznit architekturu stavby, se kterou ladí.

Tak jako každá zahrada by však měla být pro své vlastníky požitkem, útočištěm který jim poskytuje relax a pohodu. A přesně s tímto účelem pro vás navrhujeme i tyto moderní zahrady. Populární jsou nejen v městských částech a exteriérech domů.

Zajistíme vše od návrhu po realizaci moderní zahrady

Rádi vám navrhneme takovou zahradu, která oplývá moderními prvky ne jen pro efekt, ale i pro zjednodušení údržby a zalévání, ale přitom není přeplněná. Ukážeme vám, jak rozmístit jednotlivé rostliny, ale i zahradní nábytek a doplňky z kamene nebo dřeva, aby zahrada působila příjemně a harmonicky. Často se v moderních zahradách opakují právě prvky, které jsou hojně použity i v interiéru domu. Vše předem detailně naplánujeme a po dohodě následně zrealizujeme. Tento styl zahrady sice neklade důraz na rozmanitost rostlin, ale o to více je třeba dbát jejich pečlivého výběru.

Kontaktujte nás

To vše je naší doménou i v případě moderních zahrad, které realizujeme v Brně a okolí. Proto se na nás můžete s důvěrou obrátit a svěřit okolí vašeho domova do našich zkušených rukou.