Typy zahrad

Na své vlastní zahradě by se každý měl cítit hlavně příjemně. A proto je třeba vždy vybrat vhodný typ zahrady tak, aby ne jen splňovala potřeby majitele. Ale aby současně také dotvářela prostředí, ve kterém se nachází.

Naší doménou je právě realizace zahrad v Brně a okolí. Proto dokážeme poradit i Vám. Rádi pro Vás vypracujeme projekt, podle kterého pak vybudujeme vaši oázu klidu. Na Vás bude pouze rozhodnout se, zda upřednostňujete zahrady formální nebo jestli se vám více líbí moderní zahrada, či byste uvítali venkovský styl anebo spíše něco na způsob anglických zahrad.

Česká, moravská a slezská zahrada s přihlédnutím k regionálnímu klimatu

Česká, moravská a slezská zahrada s přihlédnutím k regionálnímu klimatu se nemusí příliš lišit od venkovské zahrady a od městské.

Okrasná zahrada

Okrasné zahrady jsou vhodné především pro krásné dotvoření prostředí kolem rodinných domů. Jsou to zahrady, kde je všude plno květů. Přičemž dané rostliny se volí tak, aby byly krásné a kvetly co nejdéle během roku. Místo, které oku lahodí nejvíce, pak bývá zpravidla viditelné z terasy domu. Toto je doplněno o trávník nebo celoplošnou venkovskou výsadbu.

Moderní zahrada

Moderní zahrady se navrhují hlavně tak, aby splynuly s novostavbou. Můžete si zvolit jasně dané geometrické tvary, pevné linie i barevné sjednocení. Takové realizace však bývají náročnější ne jen finančně, ale i vůči času věnovanému údržbě. Většinou nechybí ani systém pro samozavlažování.

Venkovská zahrada

Prostředí venkovské zahrady připomíná babiččinu zahrádku tak, jak si třeba můžeme pamatovat z dětství. Dominantním prvkem jsou zde růže, jabloně a dřevěné ploty. Hodně jsou vidět slézovky, pivoňky a jiřiny, které jsou doplněny o běžné trvalky a letničky jako jsou kopretiny nebo měsíčky. Chybět samozřejmě nemůže ani romantická lavička.

Anglická zahrada

Ne jen anglické zahrady, ale i anglické parky vychází především z přirozené krásy místní krajiny, kde se můžete kochat rozlehlými travnatými pastvinami a lesíky. To pak krásně doplňují terénní a vodní útvary. Zásadní je bohatá výsadba, barevná malebnost a zdánlivá nahodilost. A nikdy nechybí cestička, která vede až ke dveřím domu.

Užitková zahrada

Praktičnost a smysluplnost jsou ale rozhodně ta hesla, kterými byste se měli řídit při plánování a zakládání užitkové zahrady.

Francouzská zahrada

Když se řekne francouzská zahrada, můžete si představit klidně i francouzský park. Jejich hlavním poznávacím znamením je symetrie a geometrická přesnost.

Našli jste se? Nebo potřebujete ještě poradit? Jelikož se na návrhy zahrad pro Brno a okolí specializujeme, věříme, že dokážeme najít i to nejlepší pro vaši zahradu.