Venkovské zahrady - návrh a realizace

Obyvatelé měst rádi utíkají do vesnic, aby si odpočinuli od ruchu každodenního života. A tak se opět do povědomí dostávají venkovské zahrady, které jsou ne jen prostorem pro natrhání květin do vázy a odpočinkovou oázou, ale zároveň mohou být velmi bohaté na vitaminovou sklizeň.

Venkovská zahrada je typická svou barevností, obvykle má rázovitý rustikální styl, který oplývá neformálním designem a tradičními materiály. V takovéto zahradě často naleznete pohromadě hustou výsadbu, kde se mísí okrasné a jedlé rostliny. Většinou nechybí ani dekorace, které napodobují denní potřeby venkovanů nebo imitace různých přírodních materiálů. Klasické venkovské zahrady byly populární především v 19. století, ale díky svým romantickým prvkům si nachází své obdivovatele i dnes.

Současná venkovská zahrada ale nemusí být příliš rozsáhlá, někdy neslouží k rekraci, ale spíš jen jako ozdoba sídla, ke kterému náleží. Přesto může obsahovat záhony k pěstování zeleniny a koření, popřípadě jsou tyto rostliny namíchány volně v prostoru. Zahrada na vesnici nemusí být spojena jen s dřinou, záleží na potřebách a zájmech majitele. Je však zřejmé, že pěstování zeleniny bude náročnější než údržba sadu a květnaté louky. K ohraničení zahrady se pak nejčastěji využívají kvetoucí keře, které se ponechávají volně růst. Často je to například šeřík, trojpuk, zlatice, vajgélie nebo šípková růže.

Trojpuk štíhlý

Kontaktujte nás

Pokud i u vás představa českého a moravského venkova vyvolává vzpomínky na prázdniny u babičky a rádi byste se vrátili k dřívějším trendům, kontaktujte nás. S radostí a nadšením vám navrhneme venkovskou zahradu, kterou můžete mít i třeba přímo v Brně. Připravíme vám venkovskou zahradu s květinami nebo naopak upřednostníme plodiny, které jsou vhodné i k dlouhodobějšímu uskladnění. Záleží jen na vašich preferencích. Rozhodně však budete spokojeni, pokud dáváte přednosti přírodním zahradám. Zahrada, kterou vám navrhneme, bude vycházet a komunikovat se stávajícím domem a přitom i tak zde dokážeme vytvořit okolí vesnického stavení.

Venkovská zahrada může být i vaším splněným snem. Před stresem a městských ruchem tak budete moci uniknout kdykoliv se vám zachce. Ve vaší zahradě bude vládnout pohoda, klid a harmonie jako byste právě přijeli na svou chalupu kdesi daleko na venkově.