Vertikutace trávníků

Vertikutace neboli provzdušňování je skvělým pomocníkem při pěstování a následné údržbě trávníku na vaší rodinné zahradě, zelených plochách v parcích, veřejných cestách či v rámci interiérové zeleně.

Pravidelné sečení travního porostu je základem pro pěstěný trávník. Pokud ovšem toužíte po hustém, zdravém, vitálním a sytě zeleném trávníku, který vám bude přinášet radost, je žádoucí pečovat o trávník také pomocí vertikutátoru, což je stroj velmi podobný sekačce. Postup při obsluze vertikutátoru je navíc totožný jako při sekání trávy, není tedy potřeba se jeho využití a manipulaci s ním jakkoli obávat.

Jak na vertikutaci?

Travní plochu vertikutujeme strojem osazeným ostrými noži a pružinami, přičemž práce vertikulátorů je obstarávána prostřednictvím rotační hřídele. Vertikutaci provádíme zpravidla dvakrát ročně – na jaře (období březen až duben), kdy trávník začíná růst a dále – na podzim (období září až říjen), kdy se příroda chystá k zimnímu spánku.

Vertikutace je blahodárnou revitalizační procedurou, díky které zajistíte trávníku lepší přístup živin, vláhy a vzduchu ke kořenům.

Zásluhou vertikutace také:

  • zvýšíte cirkulaci čerstvého vzduchu ve vašem trávníku
  • dopřejete trávníku více světla
  • zajistíte trávníku větší množství vody, které potřebuje pro svůj růst a pěstěný vzhled
  • dokážete eliminovat většinu nežádoucího plevele

Provádíme také zakládání trávníků a pokládání předpěstovaných travních koberců

Kontaktujte nás