Česká, moravská a slezská zahrada s přihlédnutím k regionálnímu klimatu

Různé oblasti Čech, Moravy a Slezska představují různé klimatické podmínky, vhodné často pro odlišné rostliny. Přihlédnutím k regionálním klimatickým podmínkám lze dosáhnout vytvoření zahrady jako oázy klidu plné zeleně s možností natrhání sezonního ovoce nebo zeleniny. Přitom se nemusí příliš lišit venkovská zahrada od městské.

Taková zahrada v sobě může skrývat terasu pro možnost posezení a grilování, trávník k rekreaci i odpočinku, okrasné i užitkové stromy a keře – v malé zahradě zákrsky, ve velké zahradě i větší solitérní strom okrasný nebo užitkový. Na listnatých stromech je krásné pozorovat jejich proměnu během roku – na jaře květ, v létě ovoce, na podzim zbarvené listí, v zimě klidový stav a přípravu na jaro. Větvičky některých stromů a keřů lze zároveň využít i během zimy jako dekoraci v interiéru – větvičky třešní utržené začátkem prosince vykvetou ve váze ještě před Vánocemi. Pro pěstování bylinek nebo zeleniny se výborně hodí vyvýšené záhony, které usnadňují práci a mohou působit velmi esteticky. Krásné zákoutí vytvoří vyšší pítko pro ptáky nebo ozdobná miska s vodou na zemi, vhodná pro ještěrky a jiné užitečné živé tvory. Děti pravděpodobně ocení pískoviště, houpačku nebo domeček na hraní.

Možností, jak využít prostoru Vaší zahrady, je spousta. Firma MELOUNOVÁ, s. r. o. Vám zahradu navrhne a zrealizuje na míru Vašim přáním, potřebám a finančním možnostem a k Vaší plné spokojenosti.

Kontaktujte nás