Projektování, zakládání a údržba rodinných zahrad, parků a cest

Realizujeme zahrady podle námi vyhotoveného projektu, ale i podle návrhu Vašeho zahradního architekta.

Proč použít služby zahradního architekta?

Zahrada je součástí domu a proto se podílí na spoluvytváření Vašeho domova. Za pomocí profesionála, který se věnuje zahradní tvorbě se Vám jej podaří vytvořit. Je to činnost časově náročná a vyžaduje vysokou znalost rostlinného materiálu.

Projekt

Zvolíte-li našeho zahradního architekta bude s Vámi domluvena schůzka na budoucí zahradě, kde s Vámi zkonzultujeme Vaše představy a účel zahrady. Následně Vám vypracujeme první stupeň projektu - studii (.pdf) která představuje návrh kompozičního uspořádání.

Po Vašem odsouhlasení jeho konečné podoby dopracujeme druhý stupeň projektu - prováděcí projekt. Ten obsahuje celkovou situaci, osazovací plán, průvodní zprávu popisující návrh. Na základě dohody vypracujeme rozpočet.

Cena projektu se odvíjí od velikosti pozemku, jeho náročnosti , ale hlavně od Vašich požadavků.

Vypracování projektu nám usnadní dodání podkladů: situace stavby RD, popřípadě HG průzkum, informace kterou stávající zeleň chcete ponechat.

Realizace

  • Stromy a keře: navrhujeme okrasné i užitkové. Sortiment je takový, aby celý rok v zahradě něco kvetlo, aby zde byla potrava pro ptactvo a zahrada tak byla živá.
  • Trvalky a trávy: dodají zahradě barvu a zvýší její proměnlivost. Navrhujeme sortiment z osvědčených a odolných druhů.
  • Trávníky: zakládáme všeho druhu, okrasné, zahradní, zátěžové, luční. Pro okamžitý efekt pokládáme travní koberce.
  • Závlaha: automatická závlaha je nutná, chcete-li mít perfektní trávník po celý rok.Dodáme kompletní závlahu na klíč.
  • Drobné stavby: které neodmyslitelně patří k zahradě Vám profesionálně provedeme případně zajistíme. Je to především oplocení, dlažby, šlapáky v trávnících a výsadbách, suché kamenné zídky a podobně.

V případě požadavku zákazníka jsme schopni zajistit najití pramenu tj. vyhledání vodního zdroje na zahradě a pod. a následně i vrtanou studnu.

Údržba

Poskytujeme komplexní následnou údržbu dle dohody se zákazníkem.

Kontaktujte nás

Ukázky prací