Střešní zahrady

Proletíte-li se nad vznešenými střechami centra Paříže, spatříte, že vždy sofistikovaní Francouzi využívají jednoho architektonického prvku, jehož původ bychom mohli vysledovat až ke starověkým divům světa. Tehdejší střešní zahrady sice byly mnohem monumentálnější, ale jak vidíme například právě na Champs Elysées, i takto majestátní myšlenku lze ze starobylých paláců dávno zaniklých království do dnešních staveb přejmout s noblesou a bez přehnaného tahu na branku estetických nároků.

Střešní zahrady totiž nejsou jen vzhledné a nepřinášejí jen jasná pozitiva stran růstu čerstvé zeleně nebo tvorby nového místa pro relaxaci – mají i množství praktických výhod. Fungují jako výborná tepelná a zvuková izolace a zvyšují životnost Vaší střechy tím, že ovlivní výkyvy teplot a sníží odtok srážkové vody. Omezují také víření prachu a nečistot, před kterými lze v dnešních městech jinak utéct jen těžko. K tomu všemu připočítejte i fakt, že se jedná o velmi trvalou investici, protože střešní zahrady mají takřka neomezenou životnost.

Jak vidíte, jedná se o opravdu lákavý koncept. K negativům lze připočíst vyšší počáteční náklady a větší nároky na údržbu, protože spoustu věcí budete muset provádět sami (čemuž se dá předejít například instalací samozavlažovacího systému).

Kontaktujte nás

Pokud se však pro tuto alternativu rozhodnete a láká Vás vidina ekologického života v dnešních metropolích, investice se Vám vrátí na estetických kvalitách i benefitech pro Váš psychický stav. Není přece náhodou, že má člověk potřebu stavět zahrady a parky už od chvíle, kdy se naučil zavlažovat.

A proto Vám nabízíme naše služby a náš sortiment.

Těšíme se na spolupráci.

Kontaktujte nás