Okrasné zahrady - návrh a realizace

Okrasná zahrada označuje takový typ zahrady, která primárně neslouží k pěstování ovoce a zeleniny, ale spíše k rekreaci anebo reprezentaci. Často je tedy vidět okrasná zahrada před domem jako předzahrádka anebo naopak v soukromí vlastního pozemku, kde může být propojena i se zahradní architekturou. Smyslem okrasné zahrady není tedy sklizeň ovoce a zeleniny. Rostliny okrasné zahrady mají především vytvářet prostředí, kde se člověk bude cítit dobře. Takové místo ho má těšit a nabíjet energií.

Realizujeme okrasné zahrady v Brně a okolí

My realizujeme okrasné zahrady hlavně v Brně a blízkém okolí. Styl vznikající zahrady je vždy „ušit“ konkrétnímu zákazníkovi na míru. Každá lokalita je totiž jiná, něčím specifická a ne vždy se hodí použít každou květinu, keř nebo stromek. Naší snahou již při přípravě návrhu je především respektovat dané prostředí a zároveň přání klienta.

Okrasné zahrady mou být vytvořeny z mnoha rozličných druhů rostlin. A tak i jejich finální vzhled může být úplně odlišný. Běžně k tvorbě okrasných zahrad používáme výsadbu bylin, keřů a stromů. Součástí pak mohou být různé zpevněné plochy a cesty. V případě potřeby a přání můžeme doporučit i zajistit také stavební úpravy.

Velkou výhodou okrasné zahrady je snadná údržba ve srovnání se zeleninovou a ovocnou zahradou. Navíc esteticky lépe působí. Často je v zahradách tohoto typu také dostatek prostoru pro aktivní odpočinek, rekreaci i soukromou zábavu s rodinou nebo přáteli. Není překvapení, že dobře založená a udržovaná okrasná zahrada působí pozitivně na okolí a zvyšuje vaši společenskou prestiž. To vše však sebou nese nutnost nezbytné údržby, která nemusí být jednoduchá a někdy dokonce vyžaduje ruce profesionála.

Kontaktujte nás

Okrasná zahrada, kterou vám navrhneme a následně zrealizujeme, může mít všechny prvky, které ji udělají krásnou, aby lahodila vašemu oku. A zároveň naplňovala vaše potřeby a představy o zahradě, ve které budete rádi trávit váš volný čas. Svým zákazníkům nabízíme velký sortiment a bohatý výběr rostlin. Pokud tedy i vy máte zájem být obklopeni krásnou přírodou, upravenou na míru vašemu obydlí a pozemku, neváhejte se na nás obrátit.